Zgarniaj gotówkę i inne bonusy, zakładając kartę płatniczą!

Akcje rabatowe to już codzienność – nawet w bankach! Instytucje te, starając się o nowych klientów, oferują atrakcyjne premie w postaci gotówki pod warunkiem założenia konta i dobrania do niej karty debetowej. To jednak nie jedyne możliwości wynagradzania przyszłych posiadaczy rachunków. Sprawdź, co można zyskać, decydując się na udział w promocjach i konkursach!

Bezpłatne karty debetowe to już rzadkość

Obecnie szukanie darmowego plastiku do konta to naprawdę trudne zadanie. Banki coraz częściej wymagają, by posiadacz konta w zamian za tę usługę płacił dodatkowe prowizje, czy to za wyrobienie, czy za obsługę karty. Nie da się jednak ukryć, że debetówka się przydaje, choćby do wygodnego, bezgotówkowego płacenia za zakupy czy kupowania w internecie.

Aby więc zachęcić klientów do skorzystania z oferty, banki regularnie przygotowują wszelkiego rodzaju promocje. Ich zasada jest prosta – założenie konta i wyrobienie karty płatniczej uprawniają do zdobycia premii, zazwyczaj w formie gotówki przelewanej na nowo powstały rachunek.

Korzyści przy płatności kartą

Co można zyskać, korzystając z karty płatniczej?

Zazwyczaj taka promocja jest ograniczona czasowo i zazwyczaj skierowana jest do nowych klientów. Dotychczasowi posiadacze konta w danym banku również są uprawnieni do skorzystania z bonusów, jednak skierowana do nich oferta jest znacznie węższa i zazwyczaj wiąże się też z zaproszeniem do banku znajomego. Jeśli dotychczasowy i nowy klient spełnią warunki stawiane przez organizatora, dopiero wtedy mogą cieszyć się bonusem.

Pamiętaj jednak, że samo założenie konta czy wyrobienie karty nie wystarczy. Aby pieniądze, vouchery, bony do konkretnych sklepów czy nagrody rzeczowe trafiły na Twój rachunek, musisz też aktywnie korzystać z nowej usługi. W przypadku kart debetowych jest to zazwyczaj kwestia wykonania określonej liczby transakcji czy wydanie za jej pomocą danej kwoty. Często organizator będzie wymagał też np. regularnego logowania się przez bankowość internetową czy aktywnego korzystania z aplikacji mobilnej banku.

Zazwyczaj oferowaną w ramach takich konkursów i promocji nagrodą jest gotówka przelewana na rachunek założony przy braniu udziału w akcji. Jest to więc dobra okazja na zarobienie kilkuset złotych, tym bardziej, jeśli szukamy nowego konta osobistego czy karty. Niech jednak promocja nie będzie jedyną motywacją do skorzystania z usług danego banku – zanim weźmiesz w niej udział sprawdź, czy po czasie trwania akcji posiadanie plastiku czy ROR-u nie oznacza dodatkowych opłat.